W dniu 7 marca 2019 roku pożegnano ostatniego MANA NL222 w MPK Nowy Sącz. Autobusy te wyjechały na ulicę w liczbie 6 sztuk w 1998 roku, razem z dziewięcioma Jelczami 120MM/2. Otrzymały one numery taborowe #111-#116
Historia Transportu Publicznego
Historia Transportu Publicznego
Historia Transportu Publicznego
Historia Transportu Publicznego
Historia Transportu Publicznego
Historia Transportu Publicznego
„Historia komunikacji” to obszerna seria artykułów na HTP, prezentująca losy transportu zbiorowego zarówno w całej Polsce, jak i w konkretnych miastach – od tramwajów, przez autobusy, aż po metro. W poszczególnych podkategoriach czytelnicy znajdą szczegółowe opowieści o rozwoju sieci komunikacyjnych w Bielsko-Białej, Krakowie, Warszawie i wielu innych miejscach, pokazując, jak zmieniała się mobilność w różnych regionach kraju.

W dniu 7 marca 2019 roku pożegnano ostatniego MANA NL222 w MPK Nowy Sącz. Autobusy te wyjechały na ulicę w liczbie 6 sztuk w 1998 roku, razem z dziewięcioma Jelczami 120MM/2. Otrzymały one numery taborowe #111-#116

Powstanie linii autobusowej numer 50 datowane jest na 24.07.1996 roku i miało związek z likwidacją trasy tramwajowej na ulicy Rudzkiej.

oruńska pętla tramwajowa „Wschodnia” powstała w 1980 roku znajduje się, jak sama nazwa mówi, przy ulicy Wschodniej. Do końca marca 2011 roku pętla miała charakter przelotowej.

Historia Autosanów M09LE w MPK Nowy Sącz rozpoczęła się 2 marca 2011 roku – wówczas miała miejsce prezentacja 6 pierwszych egzemplarzy na płycie nowosądeckiego rynku. Kolejne 4 egzemplarze zadebiutowały na przełomie marca i kwietnia tego samego roku.

Jelcz PR110R #724, który pojawił się w Jeleniej Górze w 1996 roku, już na pierwszy rzut oka odróżniał się od pozostałych „peerek” innym przodem. Świetlik na tablicę kierunkową został wzięty z Jelcza 120M. Jednak układ wnętrza oraz kratka na zwisie za tylnymi drzwiami zostały oryginalne.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się linii autobusowej, która obchodzi już 53 urodziny i kursuje przez ten okres bez żadnych zawieszeń. Mowa będzie o linii 174, która od samego początku tworzyła bezpośrednie połączenie Mokotowa i Służewca z samym centrum Warszawy.