Krakowska Linia Muzealna 2023 – 3 września

Ostatni weekend wakacji to kolejny weekend Krakowskiej Linii Muzealnej. Po raz kolejny krakowskie MPK dało okazję do podróżowania zabytkowymi tramwajami na linii numer 15 kursującej na trasie Pleszów – Cichy Kącik. W tym celu do jej obsługi skierowane zostały następujące wozy:

– 105 NT
– N+ND+ND
– 102 Na #210

03.09.2023; Kraków, Aleja Pokoju; Autor: Marcin Nowak

W przypadku linii tramwajowej numer „15” była to ostatnia okazja  podróży na jej dawnej trasie w tym roku , ale z kolei linia „0” kursować będzie jeszcze do 24 września 2023.  Linia „15” kursowała na trasie z Pleszowa przez Igołomską – Kopiec Wandy – Aleję Solidarności – Plac Centralny – Aleje Pokoju – Rondo Grzegórzeckie – Lubicz – Basztowa – Dunajewskiego – Aleję 3 Maja – Cichy Kącik. Warto nadmienić jeszcze, że w latach 1986 – 1999 kursowała przez Aleję Pokoju. Z racji na długość trasy nie wymienię wszystkich przystanków tylko nie liczne, które były:
– Pleszów
-Meksyk
– Kopiec Wandy
– Plac Centralny
– Osiedle Kolorowe
– Centralna
– Fabryczna
– Rondo Grzegórzeckie
– Dworzec Główny
– Teatr Bagatela
– Muzeum Narodowe
– Park Jordana 

03.09.2023; Kraków, Aleja 3 Maja; Autor: Marcin Nowak

W imieniu MPK Kraków zapraszam  wszystkich do Krakowa na najbliższą niedziele, kiedy po raz ostatni w ramach tegorocznej edycji Krakowskiej Linii Muzealnej wyjadą zabytkowe autobusy. 

Pozdrawiam
Marcin Nowak