ŁÓDŹ: Specjalna linia cmentarna „C7”

Kłania się Patryk Szemiot. Wracam do Was z moją autorską serią tekstów dla strony „Historia Transportu Publicznego”, gdzie opisywać będę linie autobusowe w sieci transportu publicznego miasta Łodzi. Na co dzień jestem kierowcą autobusu w łódzkim MPK i z największą przyjemnością przedstawiać będę dla Was ciekawe informacje o łódzkich liniach autobusowych.

W dniach 16.10-1.11 po raz kolejny z okazji uroczystości Wszystkich Świętych zostały uruchomione dodatkowe linie cmentarne. W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już od 16.10 rozpoczęły kursowanie dwie linie cmentarne C3 oraz C7.

Dziś na tapet weźmiemy linie C7, o której garść informacji znajdziecie w dalszej części tego artykułu.

Linia ta kursuje od 16.10 do 1.11, ale w różnych rozkładach jazdy. W okresie od 16.10 do 27.10 oraz w dniach 30-31.10 kursuje z częstotliwością co 30 minut w godzinach 9:00-17:00. Obsługiwana jest dwunastometrowymi autobusami, w ilości po jednej brygadzie z zajezdni EA1 ‘Limanowskiego’ i EA2 ‘Nowe Sady’. Natomiast w dniach 28-29.10 oraz dnia 1.11 „C7” kursuje co 10 min w godzinach 7:00-19:00. Obsługiwana jest wówczas przez 6 autobusów przegubowych z zajezdni „Limanowskiego”. We wszystkie, wspomniane wyżej dni, linia kursuje na trasie pomiędzy Dworcem Łódź Fabryczna a Cmentarzem Ogrodowa.

Z racji przebiegu w okolicach łódzkiej Manufaktury, a w zasadzie to praktycznie na jej zapleczu, gdyż krańcówka CM. OGRODOWA zlokalizowana jest na tyłach Centrum Handlowo-Usługowo-Rozrywkowego „Manufaktura” u zbiegu ulic Ogrodowej i Karskiego. Linia ta pełni dodatkową opcję transportu z okolic Dworca Fabrycznego i jest swego rodzaju uzupełnieniem linii 59. Dojazd pod sam cmentarz nie jest możliwy z powodu prac na ulicy Ogrodowej od Karskiego do Cmentarnej, chcących dostać się pod wejście cmentarza muszą pokonać pieszo ok. 250 metrów.

W drugą stronę linia ta również uzupełnia ofertę takich linii jak 59 oraz 96, gdyż od skrzyżowania Zachodnia/Drewnowska aż do skrzyżowania Sterlinga/Jaracza dubluje się z linią 96, a do samego dworca z linia 59.

Poniżej prezentuję Wam przebieg trasy linii w obydwu kierunkach:

➡️ CM. OGRODOWA – Ogrodowa, Karskiego, Drewnowska, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Jaracza, P.O.W. (w prawo), al. Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA

➡️ DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – al. Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, POW, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Drewnowska, Karskiego, parking CH Manufaktura – CM. OGRODOWA

O autorze

Łodzianin z krwi i kości. Od najmłodszych lat pasjonat komunikacji miejskiej z Łodzi i nie tylko. Od 2020 kierowca w łódzkim MPK. W czasie wolnym kolekcjoner różnego rodzaju gadżetów komunikacjnych, modeli. W swoich wpisach będę przybliżał funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Aglomeracji Łódzkiej.