SŁUPSK: pętla autobusowa „11 Listopada”

Kolejną, drugą pętlą, którą postaram się wam przybliżyć, jest ta zlokalizowana przy ul. 11 Listopada i Marii Zaborowskiej, na os. Zachód. Odległość od centrum – 10 minut.

Pętlę obsługuje 11 linii autobusowych (nie licząc linii zawieszonych), czyli:

Linia „3”, której trasa przebiega od tytułowej pętli, do pobliskiego Kusowa, przez Krępe Słupską, Płaszewko, a później przez Głobino. Jest to linia uzupełniająca. Nie ma regularnego rozkładu jazdy i posiada: 10, 5 i 3 kursy, odpowiednio w dni robocze, soboty oraz niedzielę i święta.

Linia „4” – podobnie do „trójki” jest linią uzupełniającą i łączy Redzikowo i Wieszyno z Słupskiem. Wykonuje 16 kursów w dni robocze, 11 w soboty, 6 w niedzielę i święta. Wartym nadmienienia jest fakt, że w dni powszednie większość kursów obsługiwana jest taborem klasy MEGA.

Linia „6”, która aktualnie jest zawieszona, ale łączy bezpośrednio Os. Niepodległości, centrum z Nowym Cmentarzem. Wybrane kursy tej linii są skomunikowane z linią „3”.

Linia „7”, czyli linia podstawowa. Jej trasa przebiega ulicą 11 Listopada, Koszalińska, a następnie przez Lutosławskiego, docelowo pod Hubalczyków. Kursuje w godzinach szczytu przewozowego.

Linia „9”, której docierają tu wybrane kursy w dni powszednie i soboty oraz wszystkie w niedzielę i święta. Łączy ona Os. Westerplatte z Zatorzem, Os. Batorego, centrum, Stary Cmentarz z Os. Westerplatte, docelowo udając się na Hubalczyków. Kursuje co 30 minut w szczycie i 60 poza nim, a także w weekendy i święta.

Linia „14”, która aktualnie jest zawieszona, ale łączy bezpośrednio ona Os. Niepodległości, ścisłe centrum z os. Westerplatte (docelowo pod Szpital). Jej alternatywą, może być linia „9” lub „16”.

Linia „15”, która przejeżdża tędy w kierunku Szpitala (kursy powrotne przebiegają przyległą ulicą Obrońców Wybrzeża). Linia priorytetowa – kursuje co 15 minut w szczycie przewozowym i co 30 poza nim. Jako jedyna łączy ulicę Norwida z Zatorzem, centrum. Docelowo dociera pod Szpital. Szybszą alternatywą tej linii jest linia „16”.

Linia „16”, która podobnie do „piętnastki” jest linią priorytetową (kursuje co 15 minut w szczycie, co 30 poza). Kończy swoje kursy pod Szpitalem. Jako jedyna przejeżdża ulicą Tuwima. Jej wybrane kursy docierają do Os. Zachód (linia „16A”).

Linia „17, czyli linia uzupełniająca. Kursuje wyłącznie w dni powszednie (6 kursów). Zabezpiecza ona jako jedyna, dojazd do Słupskiego Inkubatora Technologicznego, Włynkówka, Strzelina i Strzelinka, gdzie kończy swój bieg.

Linia „18”. Linia priorytetowa. Umożliwia dojazd os. Słowińskiego (kończy swój bieg na przystanku „Klonowa”). Jej wybrane kursy, podobnie jak linii „16”, docierają do Os. Zachód (linia „18A”).

Linia „19”, czyli linia podstawowa. Kończy swój bieg na przystanku „Os. Batorego”. Posiada, w dodatku, dwa warianty – „19A”, który umożliwia dojazd do Słupskiej Strefy Ekonomicznej (kursuje wyłącznie w dni powszednie) oraz „19B” dojeżdżający pod Nowy Cmentarz i Działki.

Linia „21”, czyli jedyna, słupska linia nocna. Przejeżdża tędy, podobnie jak linia „15”, wyłącznie w jednym kierunku. Dociera pod słupski szpital.

Linia „28”, która również przejeżdża tędy w jednym kierunku. Kursuje wyłącznie w dni powszednie i bezpośrednio łączy Os. Batorego, Zatorze, Centrum, a docelowo na „Słowackiego”. Kursuje co 1 godzinę.

Do początku tego roku swój bieg kończyła linia „500” „Ramzesu” i „Nord Expressu”.

Jako jedyna pętla ma zainstalowane ładowarki. Posiada pomieszczenie socjalne dla kierowców. Ma dwa stanowiska odjazdowe:
pierwsze – dla linii „3”, „4”, „6”, „7”, „9”, „14”, „16”, „17”, „18”, „19”, „21”,
drugie dla linii „15” i „28”.

Posiada tablicę informacyjną wyświetlającą najbliższe odjazdy i aktualny stan komunikacji, a także tablicę wyświetlającą rozkłady jazdy.

O autorze

Witam. Nazywam się Bartosz. Mam 15 lat. Mieszkam w Słupsku, a posty pisane przeze mnie będą w większości związane z tym miastem. Interesuję się zbiorowym transportem publicznym, w bardzo głębokim znaczeniu tego pojęcia. W dodatku zajmuję się fotografią "zbiorkomu". Ponadto zaciekawiony jestem systemami informacji pasażerskiej - systemami, tablicami. Mam nadzieję, że czytanie moich artykułów będzie dla Was samą przyjemnością.